Uluslararası Öğrenci Müdürlüğü

Başkanımızın Mesajı

gelişim üniversitesi
  1.   Uluslararası Öğrenci Müdürlüğü
  2. İçerik


Başkanımızın Mesajı


Değerli öğrenciler,

Çağımız artık tam anlamıyla bir eğitim çağı! Aile tarafından verilen eğitim bir yana, çocuklarımızı henüz ufak yaşlarından itibaren uzman eğitimcilere emanet ediyoruz. Kreş, ilk ve ortaokul, lise ve tüm bu yolun sonunda varılmak istenen güzel hedef; uluslararası değerlere sahip başarılara imza atmış bir üniversite.

Gençlerin hayatlarının belki de en güzel ve en üretken zamanlarını geçireceği yıllar, üniversitesi yılları. Biz İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak açtığımız tüm kapılardan gençlerimizi kaliteli eğitimin tam merkezine ulaştırıyoruz. Bilgiye ulaşmanın önündeki tüm engelleri kaldırıyoruz. Ayrıca, eğitimin sadece dersliklerden, konferans salonlarından, laboratuvarlardan ibaret olmadığını biliyoruz. Üniversitemizin sosyal ortamlarıyla öğrencilerimize bir arada yaşama kültürünü aşılıyoruz. Onlara hem okudukları bölüm ve programlar ile ilgili öğrenebilecekleri her şeyi gösteriyor, hem de dünyayı ve insanlığı tanıtıyoruz. Öğrencilerimizi, girişim odaklı, araştırmacı, sorgulayıcı, üst düzeyde ahlaki değerlere sahip, çözüm odaklı ve toplumsal gelişime öncülük edecek bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirme noktasında doğru yolda olduğumuzu da Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında yer alarak kanıtlıyoruz.

Siz değerli öğrencilerimize uluslararası kalite standartlarına uygun yeterliliklere sahip, akreditasyon ilke ve uygulamalarını esas alan, evrensel bir öğretim ve araştırma kurumu vaad ediyoruz.  Aynı zamanda tüm bu vasıflarımızla Türkiye’nin ve dünyanın sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine büyük bir katkıda bulunuyoruz.

Sevgili gençler, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Avrupa'dan 65 program ile akredite edilen tek yükseköğretim kurumu ve Türkiye'de en çok akredite edilmiş programa sahip üniversite. Bu minvalde 100’ün üzerinde dünya üniversitesi ile yaptığımız iş birlikleri ile sizlerin dünya ve farklı kültürler ile iletişim kurmanızın olanaklarını artırıyoruz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak uluslararasılaşma hedefiyle ve bir dünya üniversitesi olma inancıyla çıktığımız yolda attığımız adımlar büyük ses getirdi. Asya’nın en iyi üniversitelerinin belirlendiği ve yükseköğretimin Oscarı olarak bilinen Times Higher Education Asia (THE) 2019 Ödüllerinde ‘En İyi Uluslararasılaşma Stratejisi’ ile dünyada 7 üniversitenin finale kaldığı değerlendirmede Türkiye’den tek üniversite olarak yer aldık. 

Türkiye’nin ve dünyanın finans / ticaret merkezi olan İstanbul’da yer alan kampüs alanımız ile sizlere güvenli ve nitelikli öğrencilik hayatı sunuyoruz. Ayrıca, ailelerinden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek isteyen öğrencilerimiz için de sıcacık bir ortam yaratıyoruz. Geleceğinize giden bu güzel yolculukta 4501 uluslararası, toplamda 34 bin 882 öğrencimize ve  lider vasfı ile yetişmiş 42 bin 265 mezundan oluşan büyük ailemize katılmak için sizleri İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne güzel anılar biriktirmeye davet ediyoruz. Dünya üzerinde kalıcı iz bırakacak kişilerin sadece değişime inananlar olduğunu biliyor ve değişimin yalnızca gelişime açık insanların çabalarıyla gerçekleşebileceğine inanıyoruz.

 

Abdülkadir Gayretli
İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı