Uluslararası Öğrenci Müdürlüğü
Uzaktan Eğitim Ders Planlaması
  1.   Uluslararası Öğrenci Müdürlüğü
  2. Duyurular


Uzaktan Eğitim Ders Planlaması


Uzaktan Eğitim Ders Planlaması


Koronavirüs hastalığı (COVID-19) nedeni ile üniversitemizde ara verilen eğitim öğretim 23.03.2020 Pazartesi gününden itibaren internet tabanlı uzaktan eğitim sistemi(LMS) ile tekrar başlayacaktır. Gerekli bilgilendirme aşağıda sunulmuştur.

1. Uygulamalı dersler dışındaki tüm dersler uzaktan eğitim sistemi ile verilecektir. Öğrenciler uzaktan eğitim sistemine http://lms.gelisim.edu.tr/ adresinden OBİS kullanıcı adı ve şifreleri ile 23.03.2020 tarihinden itibaren giriş yapabilecektir.
 
2. Uzaktan eğitime geçilmesi sebebi ile daha önce ilan edilmiş haftalık yüz yüze ders programlarınızın tamamı iptal edilmiştir. 
 
3. Uzaktan eğitim ile verilebilen tüm dersler gün ve saate bağlı olmaksızın hafta içerisinde uzaktan eğitim sistemine yüklenecektir. Öğrenciler sisteme istedikleri zaman giriş yaparak dersleri istedikleri zaman tekrar izleyebileceklerdir. 
 
4. Öğrenciler uzaktan eğitim ile verilecek derslerin hangi dersler olduğunu OBİS – Aldığım Dersler kısmından görebilecektir. 
 
5. Öğrencilerin bu süreç içinde hak kaybına uğramamaları için uzaktan eğitim ile verilemeyen uygulama ağırlıklı dersler yüz yüze eğitime geçildiğinde yoğunlaştırılmış olarak verilecektir. 
 
6. Öğrencilerin derse devam durumları sistemde kalma süresi ile değerlendirilecektir. 
 
7. Olağanüstü durumun uzaması ve yüz yüze eğitimin gecikmesi durumunda ara sınavlar ve yarıyıl içi tüm faaliyetlerin değerlendirmeleri uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır. 
 
8. Sınavların uzaktan eğitim sistemi ile yapılması durumunda dönem içi değerlendirme kriterleri ve sınav tarihleri en geç 30.03.2020 tarihi Pazartesi günü ilan edilecektir.
 
9. Staj veya mesleki uygulama süreci başlatılan ve süreç sebebi ile staj veya uygulaması iptal edilen öğrencilerimiz için yüz yüze eğitime geçildiğinde planlama yapılarak bilgilendirme yapılacaktır.