ULUSLARARASI ÖĞRENCİ MÜDÜRLÜĞÜ
Üniversitemiz uluslararası öğrenci kabulleri Uluslararası Öğrenci Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Başvuru işlemine başlamadan önce lütfen aşağıdaki belgelerin PDF formatında birer elektronik kopyasını aldığınızdan emin olun:
- Pasaportunuzun kopyası (kişisel bilgi sayfası).
- Lise diplomasının fotokopisi (lisenin son sınıfında iseniz, durumunuzu belirten lise yönetiminin verdiği resmi bir mektup).
- Resmi transkript.
- Maksimum 1 sayfa motivasyon mektubu (Zorunlu Değil).
 
 
Gelişim'e başvurmak iste​yen uluslararası öğrencilerin izlemesi gereken adımlar ve süreç aşağıda bulunmaktadır:
 
  1. İstanbul Gelişim Üniversitesi için geçerli olan minimum kabul kriterlerini kontrol edin (https://international.gelisim.edu.tr/Sayfa/igu-kabul-kriterleri).
  2. (http://onkayit.gelisim.edu.tr/On_Kayit_Yabanci_Uyruk.aspx) adresinden başvuru formunu doldurun.
  3. 2-5 iş günü içinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Müdürlüğü tarafından şartlı kabulünüz e-posta ile bildirilecektir.
  4. 1000 USD tutarındaki depozito ödemesini yapın ve makbuzu e-posta olarak (iso@gelisim.edu.tr) adresimize gönderin (e-postanın konu satırına isminizi yazın).
  5. 5-10 iş günü içinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Müdürlüğü tarafından kabul ile vize mektuplarınız e-posta ile gönderilecektir.
  6. Ülkenizdeki en yakın T.C. Konsolosluğundan/Büyükelçiliğinden öğrenim vizesine başvurun.
  7. Öğrenim vizeniz ile Türkiye’ye giriş yapın, İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlük Binasına gelerek Uluslararası Öğrenci Müdürlüğünü ziyaret edip kayıdınızı tamamlayın ve sağlık sigortası ve ikamet izni başvurusu yapın.
  8. Dil Seviye Belirleme Sınavına girin.
  9. OBİS Sisteminizden ders programlarınızı kontrol edin.