ULUSLARARASI ÖĞRENCİ MÜDÜRLÜĞÜ


Değerli Öğrenciler,

  Hayatınızın belki de en güzel ve en üretken senelerini geçireceğiniz, sizi dünyaya ve hayata hazırlayacak olan üniversitenizi belirlerken, göz önüne almanız gereken; kendinizi tanımanıza ve ifade etmenize katkı sağlayacak ve heyecanınızı yaşamanıza imkân tanıyacak üniversitenin hangisi olduğudur. Çünkü heyecanını ve hevesini hiçbir zaman kaybetmeyen, idealleri doğrultusunda çalışan biri, her zaman ve her yerde başarıyı ve mutluluğu yakalayacaktır. Bu nedenle, üniversitemizin sizin kişisel merak ve yeteneklerinizi besleyebilecek bir yapıda olduğundan emin olmanızdır.

  Ülkemizde üniversite, çoğu zaman, araştırmaların yapıldığı; bilimin üretildiği; belirli bir bilim dalına ait bilgilerin, verilerin ve uygulamaların öğrenildiği ve buna uygun mesleki becerilerin edinildiği yer olarak değerlendirilir. Gelişim Üniversitesi olarak biz, üniversitenin bunun çok ötesinde bir işlevi olduğuna inanıyoruz.

  Yükseköğretim, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli aracıdır. İnanıyorum ki, yükseköğretim sadece öğrenme ve araştırma kalitesinin yükseltilmesi için değil, aynı zamanda ve daha da önemlisi gelişmiş bilgiyi elde ederek, uyum sağlayarak ve üreterek küresel GELİŞİM’in önünü açmak için var olmalıdır. İGÜ olarak, geleceğin lideri olmayı hedefleyen üstün yetenekli gençleri alanlarında profesyonel öğretim üyeleri ile bir araya getirerek bilime evrensel düzeyde katkıda bulunmayı amaçlamış olup; girişim odaklı, araştırıcı, sorgulayıcı, üst düzeyde ahlaki değerlere sahip, çözüm odaklı ve toplumsal GELİŞİM’e öncülük edecek öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

  Siz değerli öğrencilerimiz ile birlikte Türkiye’nin ve Dünya’nın ihtiyacı olan her alanda GELİŞİM ilkesini gerçekleştireceğiz. Nitelikli ve profesyonel eğitim programlarında uluslararası kalite standartlarına uygun yeterlilikleri, akreditasyon ilke ve uygulamalarını esas alıp, uluslararası nitelikte, yaratıcı, bağımsız ve objektif düşünebilen, liderlik vasıflarına sahip, evrensel bir öğretim ve araştırma kurumu olarak Türkiye’nin ve Dünya’nın sosyal, ekonomik ve kültürel GELİŞİM’ine sizlerle birlikte katkıda bulunmayı planlamaktayız.

  Bilgi kuramları, bugün; ekonomide ve sosyal GELİŞİM’de en belirleyici rolü üstlenmiştir. Keşfedilemeyen bilgiler ise bugün hayatımızın sınırlarını belirlemekte, geleceğimizi şekillendirmektedir.  Öğrenmenin sınırlarını daha da ileriye götürmek için en uygun ortamı farklı eğitim-öğretim modelimizle elde edeceğimize inancım tamdır.
 
  Türkiye’nin ve Dünya’nın finans ve ticaret merkezi olan İstanbul’da yer alan kampüs alanı ile sizlere güvenli ve nitelikli öğrencilik hayatı sunuyoruz. Bu enerjiyi yaşamak ve geleceğe giden bu güzel ve GELİŞİM dolu yolculukta bizlere katılmanız için sizleri İGÜ’ye davet ediyoruz.

 

Abdülkadir GAYRETLİ
İstanbul Gelişim Üniversitesi Kurucusu